Kindle için Faydalı Bilgiler

DuoKan Kurulumu

leave a comment »

Duokan’ı şuradan indirebilirsiniz: http://www.netzbeben.de/dl/duokan/Du…20_english.rar  

Duokan’ı normal kurmak için rar içindeki Dk_System (ve DK_Documents ve DK_Pictures dosyalarını ) ve Kindle’in sürümüyle alakalı olan Upgrade dosyasını Kindle’ın USB ile bağlandığındaki ana klasöre (documents’in yanına) kopyalayıp “Upgrade Kindle” ile yüklenmesini sağlamak gerekiyor. ( home>menu>settings>menu>Update Your Kindle )upgrade dosyalarını 升级包 klasörünün içinde bulabilirsiniz : Sırasıyla DXG升级包, K2+DX全能版(美国+国际版)ve k3升级包klasörlerinin içinde DXG, (K2 ve DX) ve k3 için upgrade dosyaları var. Örneğin Kindle 2’in Amerika versiyonu için K2+DX全能版(美国+国际版) klasörünün içindeki Update_DK_k2.bin (veya uluslararası versiyonu için Update_DK_k2i.bin) dosyası.

Başarılı bir kurulum sonrası Kindle tekrar başlayacak. ve yeni bir başlangıç ekranı göreceksiniz. ekranda belirtilen harflere göre istediğiniz sisteme geçebilirsiniz.(Örneğin Kindle3 ve KindleDX’te Q’a basarsanız Duokan ; W’ye basarsanız Kindle’ın orjinal sistemi açılacak.; DXG ve Kindle2′ de bu tuşlar 1 ve 2 tuşları oluyor.) Eğer ilk kurulum sonrası bu ekranı görmezseniz menu>settings>menu>restart ile Kindle’ı tekrar başlatın.

Duokanı kurmakta sıkıntı yaşarsanz bunun nedeni kurulu hackler olabilir. Bunları kaldırıp deneyin. Eğer kurulum yine başarılı olmazsa önce Kindle’daki bütün bilgilerinizi yedekleyip home>menu>settings>menu>”Reset to Factory Default” ile Kindle’ı sıfırlayıp kurmayı deneyin. Sonrasında diğer hackleri tekrar kurabilirsiniz.

Bu anlatımın orjinali şu linkte: http://flip.netzbeben.de/2010/11/duo…ish-gui-today/

Çince versiyonu gösteren bir video:

Written by thomass

29 Ekim 2011 02:52

duokan, Kindle kategorisinde yayınlandı

Sorularınız için lütfen Kindle Türkiye Facebook grubunu kullanın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: